Vďaka množstvu značiek a nových produktov, ktoré z roka na rok pribúdajú, ponúka trh s kozmetikou obrovský výber. Na základe čoho sa teda máme rozhodnúť, aké personalizované procedúry ponúkať, keď ich počet neustále rastie?
Muriel PICARD

CENNÁ EXPERTÍZA
Keď sa klientka rozhodne prísť do salónu a zveriť svoju krásu do vašich rúk, svedčí to o jej dôvere vo vaše schopnosti. Ak jej navyše dokážete ponúknuť ponuku, ktorá pre ňu bude ušitá na mieru, váš imidž profesionála ešte vzrastie. Týmto spôsobom totiž poukazujete nielen na vaše know-how, ale aj na znalosti fyziológie pokožky, jej funkcie, ako aj na vašu schopnosť psychologickej analýzy. Keď totiž začnete hovoriť o lesku pokožky, komforte, či boji proti starnutiu, vchádzate do intímnej zóny človeka, pretože je všeobecne známe, že pokožka zrkadlí duševný stav. Jej rovnováhu dokáže narušiť stres, únava, nepohoda, správne životné návyky, či zlozvyky, skrátka všetko, čo potrebujete identifikovať, aby ste mohli klientke ponúknuť čo najvhodnejšiu kozmetickú starostlivosť. Je to síce doslova práca pre detektíva, no výrazne tak zvýšite dôveru klientok vo vaše schopnosti, a to tým skôr, ak dokážete takúto ponuku prispôsobenú ich potrebám vypracovať priamo pred ich očami.

VÄČŠIA EFEKTIVITA
Aký je rozdiel medzi sériovo vyrábaným kozmetickým prostriedkom a jeho verziou na mieru? Personalizovaná verzia obsahuje výber aktívnych látok, cielene pôsobiacich na slabiny v epiderme. Sériovo vyrábaná verzia, aj keď je kvalitná, nezohľadňuje špecifické potreby. Rozdiel sa meria podľa dosiahnutého výsledku. Ak dodáme pokožke, čo jej chýba, reaguje takmer okamžite a po aplikácii opäť žiari. Účinok sa ešte posilní, keď sa kozmetika na mieru používa pravidelne aj v domácom prostredí.

VERNEJŠIA KLIENTELA
Peronsalizovaná starostlivosť o vaše klientky je bezpochyby najlepším spôsobom ako im ukázať, že sú jedinečné. To predstavuje prvý predpoklad pre to, aby sa z nich stali verné klientky. Klienti totiž v súčasnosti vyžadujú individuálny prístup a pozornosť venovanú presne ich potrebám vo všetkých oblastiach. Tým viac to platí vo svete krásy.
No vaše klientky budú ešte vernejšie z iného, no nezanedbateľného dôvodu: služby, ktoré im poskytnete vo vašom salóne totiž nikde inde nenájdu. Presná diagnostika a starostlivosť, ktorú prispôsobíte presne ich pokožke, skutočnosť, že sa v závislosti od potrieb klientky aj vy sama rozvíjate, ako aj kozmetické produkty ušité na mieru, to všetko vašim klietkam dodá motiváciu vracať sa k vám pravidelne.

TROMF NA KONKURENCIU
Kdekoľvek podnikáte, všade bude konkurencia a niekedy aj poriadne tvrdá. Ak chcete prežiť, musíte staviť predovšetkým na kvalitu, no ak dokážete byť aj trochu originálna, budete mať eso v rukáve. Existujú rôzne spôsoby ako sa odlíšiť od konkurencie, no personalizovaná starostlivosť patrí medzi tie, ktoré sa najviac vyplácajú. Pri súčasnej globalizácii a masovom konzumnom štýle, ktoré sa čím ďalej tým viac rozširujú, predstavuje ponuka na úrovni „haut couture“ v salóne krásy malý luxus, ktorý vie zlákať množstvo žien i mužov na nákup výnimočných produktov.
 
ZAUJÍMAVÁ DENNÁ RUTINA
Formát procedúr ušitých na mieru sa netýka bežných a masovo realizovaných procedúr. Naopak, zahŕňa všetky vaše znalosti, núti vás do hĺbky spoznávať zloženie produktov a ich účinky. Pritom každá klientka predstavuje výzvu, pretože pri diagnostike typu jej pokožky a realizovanej procedúre, vstupuje do hry celé vaše know-how a ovplyvňuje aj dosiahnutý výsledok. V skutočnosti nikdy nebudete opakovať to isté u dvoch rôznych ľudí a starostlivosť o jednu konkrétnu klientku vás núti rozvíjať vaše služby. Nič lepšie na predchádzanie nudy v práci neexistuje.

  • Beauty Derm
  • Sothys
  • Phytomer
  • Colagen
  • Millet