Nové programy na chudnutie sú na míle vzdialené od zložitosti: začínajú sa presadzovať a rásť takým spôsobom, až sa stávajú holistickými a neuspokojujú sa iba s pôsobením na telo – odteraz zasahujú aj do psychiky a učia lepšie spracúvať emócie.

Sophie Macheteau

I Čoraz cielenejšie prírodné rituály

Rovnako ako sa starostlivosť o telo a o pleť čoraz viac špecializuje (napr. multimasking), sa kúry na chudnutie stávajú cielenejšími, najmä vďaka fytoterapii a aromaterapii. Vlastnosti rastlín sa úplne prehodnotili, aby z nich bolo možné použiť to najlepšie. Následne sa použili na dosiahnutie špecifických očakávaní zákazníčok:
•    Spustenie prúdenia lymfy a uvoľnenie ťažkých nôh: morské riasy a pod.
•    Boj proti celulitíde: sladký fenikel, grep, motar pomorský, céder z Virgínie, pelargónia, citrón a pod.
•    Na spevnenie a vytvarovanie tela: morské riasy, cistus, rozmarín, pelargónia, citrón, borievka, motar pomorský, rastlinný olej z ryže, grep a pod.
•    Na drenáž a lipolytickú akciu: grep, motar pomorský, céder z Virgínie, brečtan popínavý, ananás, morské riasy, kofeín a pod.

Spomedzi 100 % prírodných látok, ktoré si vás získajú, spomeňme:
Ananás obsahuje látku bromelaín, ktorá sa vyznačuje tým, že pomáha rozložiť veľké proteíny a napomáha k chudnutiu, rovnako napína pokožku.
Kyseliny, ktoré obsahuje, majú mierny exfoliačný, vyhladzujúci účinok, vďaka ktorému sa pokožka zlepšuje.

Kofeín je známy svojou zoštíhľujúcou schopnosťou: napomáha pri hydrolýze triglyceridov v adipocytoch (tukové bunky) a ich uvoľňovaní, umožňuje znižovať celulitídu, zvyšuje metabolickú činnosť a podieľa sa na farbe pokožky.

Brečtan je veľmi zaujímavý svojou činnosťou proti celulitíde, a to vďaka prítomnosti saponínov, ktoré lipidom uloženým v tukových bunkách pokožky pomáhajú vrátiť sa do krvnej siete a následne vylúčiť, prípadne použiť ako zdroj energie. Okrem toho spevňuje pokožku a zmierňuje príznaky pomarančovej kože.

Rastlinný olej Calophylle inophyle (Calophyllum inophyllum) sa vyznačuje tým, že vďaka skvapaľneným aktívam (kalofylolid a komplexné polyfenoly) napomáha pri prietoku krvi. Prispieva k regenerácii kožných tkanív tým, že obsahuje kalaustralín a inofylolid, ktoré pokožke prinášajú pružnosť a elasticitu.

Morské riasy – zložka, ktorá nás nikdy neprestane zvádzať
Nájdeme medzi nimi predovšetkým:

Jania rubens, červenú riasu z čeľade Corallinaceae, ktorá má preukázaný účinok na celulitídu: zrýchľuje syntézu akvaporínov, teda kanálov, ktoré zohrávajú významnú úlohu v energetickej rovnováhe buniek, pomáha reaktivovať lipolýzu v adipocytoch, bojuje proti ukladaniu tukov, zlepšuje štruktúru a spevňuje pokožku, čím viditeľne znižuje efekt „vypchávok“. Účinná aktívna látka na vykonávanie zoštíhľujúcich ošetrení v kabínke.

Morské riasy (Fucus vesiculosus) sú rovnako preslávené svojim zoštíhľujúcim účinkom. Vďaka prítomnosti jódu napomáhajú pri odstraňovaní tukov. Rovnako stimulujú mikrocirkuláciu krvi a napomáhajú pokožke udržať si elasticitu tým, že ju spevnia.

Warana (Paullinia cupana) je bohatá na guaranín, molekulu známu svojim silným stimulačným účinkom. Stimuluje bunkový metabolizmus a prispieva pri spaľovaní tukov, ktoré mení na rýchlo dostupnú energiu. Spája sa s inými molekulami, ako teobromín, teofylín, guanín a xantín, z ktorých niektoré sa taktiež podieľajú na spaľovaní uložených tukov. Guarana obsahuje tie účinné látky, ktoré bojujú proti celulitíde a umožňujú tak progresívne zoštíhlenie.


II Prírodné rituály na zoštíhlenie inšpirované čínskou medicínou
Tradičná čínska medicína používa prírodné zoštíhľujúce kúry. Najskôr to bola Tui Na, energetická masáž, ktorá je súčasťou 5 odvetví tradičnej čínskej medicíny a umožňuje rovnováhu medzi Jing a Jang, ktoré v prípade nerovnováhy narúšajú energetický tok.
Výsledok? Lepšia eliminácia toxínov, ale aj tukových vankúšikov a zadržiavanej vody.

Túto tradičnú masáž je možné kombinovať aplikáciou zoštíhľujúceho oleja s aktívnymi látkami z čínskeho liekopisu, napr. zelený čaj, ktorý pôsobí diureticky a neutralizuje toxíny, lotos ktorý rozptyľuje vlhkosť s lístkom jang, horká mandarínka eliminujúca akumuláciu Qi a znižujúca stagnácie, čínska rebarbora znižujúca návaly tepla, vylučujúca vodu a odplavujúca toxíny a pod.

Po skončení ošetrenia neváhajte a ponúknite zákazníčke na zakúpenie si výživové doplnky z čínskeho liekopisu, napr. zelený čaj, pachyme, jačmeň, dulu, skorocelovú vodu a pod.


III Všeobecný pohľad na chudnutie
Protokoly 3 v 1
Ak chcete ponúkať viac ako len jednoduchú masáž olejom alebo prírodným zoštíhľujúcim krémom, ošetrenia sa odteraz ponúkajú v kombinácii s bankami na celulitídu, ktoré reprodukujú známe pohyby „palpácia-rolovanie“, ktoré napomáhajú pri odvádzaní tukových vankúšikov a pôsobení na lymfatické tkanivá.
Tieto ošetrenia sa odporúča spojiť s podávaním bylinkového čaju alebo bio čaju, ktorý vykonáva drenáž zvnútra a odvádza tuky a toxíny. Keďže častokrát podceňujeme dôležitosť drenáže zvnútra, takýto čaj zapôsobí ako vzpruha a chudnutie bude rýchlejšie a účinnejšie. Tento výrobok, ktorý počas ošetrenia ponúkate, môžete vo svojom salóne aj predávať.

Ošetrenia, ktoré sa začínajú alebo pokračujú v kabínke
Ponúknite doplnkové služby, ktorými ošetrenie v kabínke optimalizujete – je to teraz veľmi trendové. Pred ošetrením môžete vykonať high-tech analýzu alebo sa so zákazníčkami môžete porozprávať o stave pokožky či o oblastiach, ktoré budete ošetrovať.
Do 48 hodín po ošetrení môžete poskytovať svojim zákazníčkam aj iné služby, napr. im na mail pošlite rady na chudnutie a recepty. Výsledky budú skvelé.

Ošetrenia, ktoré zohľadňujú riadenie emócií
Ak chcete schudnúť účinne a natrvalo, nestačí zmeniť iba stravovacie návyky, pravidelne športovať a pravidelne sa nechávať ošetrovať.
Chudnutie je stav mysle a je vhodné, ak pri ňom zohľadňujete emócie a ich dopad na stravovacie návyky.
Pokoj a relax sú najlepším spôsobom na správne nastavenie emócií.
Ak by ste chceli podporiť psychologicko-emocionálnu sféru svojich zákazníčok, do masážnych olejov (alebo rozprašovačov) pridajte esenciálne oleje*, ktoré pri vdychovaní alebo vmasírovaní napomáhajú uvoľňovať emócie.
Našim emóciám pomôžu nájsť správne miesto a nastolia rovnováhu. Tlačia nás k tomu, aby sme prenikali hlbšie do našej duše a uvoľnili tak bolesť a sklamanie. Napojíme na spomienky, ktoré v nás udusili nepríjemné pocity a boli bolestivé, ale zároveň odhalíme aj tie, ktoré priamo ovplyvnili naše pocity či náladu, a tie na nás majú ozajstný psycho-emocionálny dopad, vďaka čomu sa v našom živote dokážeme pohnúť ďalej.
Ako príklady spomeňme:
•    Bergamotový esenciálny olej (Citrus bergamis L.) uvoľňuje, tíši, optimalizuje a pozitívne pôsobí v prípade zlej nálady, obáv, stresu. Pomáha nájsť stratenú dôveru.
•    Esenciálny olej z cédra altského (Cedrus atlantica) pôsobí relaxačne, upokojujúco a proti depresii.
•    Esenciálny olej Combawa (Citrus Hystrix) tíši nervový systém a uvoľňuje obavy.
•    Esenciálny olej Fragonia (Agonis fragrans) vytvára podmienky kľudu a harmónie k sebe samému, zjednodušuje ponorenie sa do seba, uvoľňuje negatívne energie a vyvažuje emócie.
•    Esenciálny olej Petitgrain horký pomaranč (Citrus aurantium ssp aurantium):
Tento utišujúci a antistresujúci esenciálny olej je silnou harmonizačnou látkou v citovej a emocionálnej rovine.
•    Esenciálny olej Ylang-ylang – kompletný (Cananga odorata totum): pôsobí utišujúco, anti-stresovo, relaxačne, vyvažuje nervový systém a je ideálny na uvoľnenie od obáv a nervových napätí.
•    Esenciálny olej nard jatamansi (Nardostachys jatamansi): pôsobí utišujúco, relaxačne, antidepresívne a harmonizačne a je ideálny v prípade emocionálnej únavy. Pomáha nastoliť prepojenie medzi hlavou a duchom.

Práca na dôvere v samú seba je dôležitým parametrom, od ktorého sa pri poskytovaní ošetrenia vašej zákazníčke môžete odraziť. Ako? Napríklad tak, že do difuzéra vložíte kadidlo zo živice, ktoré posilňuje dôveru v seba a svoje určenie. Tíši množstvo myšlienok a uvoľňuje stres či stavy podráždenia. Pripomíname, že pokojná myseľ je jedným z kľúčových prvkov pri predchádzaní priberaniu.

Taktiež môžete použiť vodu yuzu – nielen v kabíne, ale napríklad aj na bielizeň, ktorú v nej používate. Je známa tým, že uvoľňuje emócie, pomáha posilniť dôveru v seba samu a vyrovnanosť.

Ani tu neváhajte a pošlite zákazníčkam rady ako sa správať po ošetrení, napr. im zašlite dychové či meditačné cvičenia či poskytnite zopár rád na používanie olfaktoterapie**, vďaka čomu dokážu lepšie zvládať emócie.

* Pozor: esenciálne oleje sa neodporúčajú pri tehotné a dojčiace ženy.

** Olfaktoterapia používa výnimočné schopnosti vôní a vibrácií niektorých esenciálnych olejov, na základe ktorých sa budete cítiť lepšie.


 

V Nové zoštíhľujúce ošetrenia & detox: používanie suchej kefy
Kefovanie nasucho je málo známou metódou, no napriek tomu si zaslúži (znovu)objavenie: úplne jednoduchá technika, rýchle kozmetické ošetrenie, ktoré je zároveň ekologické ,a prírodná starostlivosť, ktorú môžete vo svojom salóne bez problémov ponúkať.

Suché kefovanie spočíva v kefovaní suchej pokožky kefkou, čím sa aktivuje cirkulácia lymfy, druhého okruhu, ktorý umožňuje eliminovať nespotrebované zvyšky. Keď lymfa cirkuluje nesprávne, telo sa upcháva a skladuje zvyšky. Javy s tým spojené sú: zadržiavanie vody, opuchnuté nohy, celulitída a dokonca aj problémy s pokožkou ako akné či podobné fenomény týkajúce sa zlej cirkulácie lymfy, teda nadmerné uskladnenie toxínov v tele.

• Pokožka: ona sama o sebe vyplavuje iba 30 % toxínov cez póry, a to prostredníctvom potu a mazu. Jej úloha je životne dôležitá a zbavuje telo toxínov a nečistôt.
• Pečeň (filtruje, triedi a neutralizuje odpad), potom obličky (filtrujú a rozpúšťajú toxické látky) a nakoniec črevá (odvádzajú toxíny do stolice). Tieto 3 hlavné orgány vykonávajú zvyškovú prácu pri odplavovaní toxínov von z tela.
• Pľúca odplavujú plynný odpad.

Kefovanie pokožky je jednou z najzaujímavejších činností pri čistení lymfatického systému.

Okrem lepšej cirkulácie lymfy umožňuje suché kefovanie odstraňovať aj mŕtvu kožu, a teda pôsobí na pokožku ako píling.
Toto kozmetické ošetrenie a relax ponúkne vašim zákazníčkam:
• Jemnejšiu, hodvábnejšiu a krajšiu pokožku,
• zdravšiu pokožku (menej aknóznych vyrážok),
• Spevnenie tkanív,
• Lepší prietok krvi,
• Ľahšie nohy,
• Zníženie príznakov celulitídy a pomarančovej pokožky
• Všeobecnú stimuláciu tela,
• Posilnenie imunitného systému bez toxínov

Táto metóda je ozajstnou vzpruhou, pretože kefovanie tela umožňuje opäť nadobudnúť správnu energiu prirodzeným spôsobom, najmä pri zmene ročných období.
Suché kefovanie sa vykonáva kefkou na to určenou, ktorá je buď z prírodného hodvábu alebo z rastlinných vlákien.

Ako sa robí kefovanie na sucho?
• Najskôr pomocou kefky začnete masírovať „vstupné“ oblasti, ktoré týmto aktivujete, následne sa začína masáž tela z jeho koncov.
• Masáž tela musí trvať 10 až 15 minút a môže za ňou nasledovať tvarovanie tela.
• Začína sa nohami od chodidla. Lymfa sa vedie za členkom v prednej časti nohy. Rovnaký pohyb sa vykonáva aj na stehnách, spredu dozadu. Následne sa pokračuje smerom nahor po píšťale, k stehnám až do dutých triesiel, čím sa odplavujú toxíny.
• Túto činnosť je potrebné zopakovať na každej strane 3-krát.
• V rámci rúk postupujte od dlaní, potom pohyby smerujte k podpazušiu. Rovnako zopakujte 3-krát pre každú ruku zákazníčky,
• Jediný moment, kedy sa postupuje nadol, je brucho, pretože pohyb sa vykonáva zo spodnej časti brucha k trieslam (a teda sa postupuje dole).
• Pri chrbte veďte kefku zo stredu smerom do boku hrude, potom dopredu. Smerujte smerom k najbližšiemu „vstupu“. Od hornej časti chrbta choďte smerom k pazuchám, od spodnej k záhybu triesla.
• Kefovanie sa vykonáva jemnými pohybmi. Intenzitu môžete, samozrejme, prispôsobiť prianiu zákazníčok. Nezabudnite, vždy je lepšie prejsť viackrát so slabou intenzitou ako raz veľmi silno. Ak pokožka sčervená, nemusí byť nutne poranená alebo inak poškodená kefkou.
• Ak zákazníčka cíti mierne štipkanie pod kožou, je to normálne. Aktivuje sa totiž aj cirkulácia krvi.


Vytváranie nových, cielenejších, odbornejších a holistickejších metód pomocou emócií je skvelý spôsob ako prilákať nových zákazníkov, ktorí chcú svojej kráse dodať zmysel.

  • Beauty Derm
  • Sothys
  • Phytomer
  • Colagen
  • Millet